Вітаю вас у віртуальному методичному кабінеті!
УВАГА! 23 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАКЛЮЧНЕ ЗАСІДАННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ НАШОГО УЧИЛИЩА

Цифрова грамотністьЦифрова грамотність        Сучасному педагогу, щоб залишатися успішним, доводиться не лише викладати навчальні дисципліни, передбачені у його індивідуальному робочому плані, але й постійно розвиватися, переосмислювати власні методики,  цілковито переглядати методику викладання своїх уроків.
    Надзвичайно важливо вміти користуватися можливостями, які є сьогодні. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому своїх учнів та студентів.
  
  Цифрова культура педагога – вміння працювати з сучасною цифровою технікою і володіти сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями. Іншими словами сучасний педагог повинен мати так звану ІКТ-компетентність.
    До поняття цифрової культури можна віднести володіння педагогом такими ІКТ-компетентностями:
           комп’ютерна грамотність
           інформаційна грамотність
           цифрова або грамотність комп’ютерної комунікації.
    Цифрова компетентність – це впевнене, критичне і відповідальне використання та взаємодія з цифровими технологіями для навчання, професійної діяльності (роботи) та участі у житті суспільства. Вона включає цифрову та інформаційну грамотність, комунікацію та співпрацю, створення цифрового контенту, кібербезпеку та вирішення проблем.
Сучасному педагогу необхідно самостійно освоювати та визначати ситуації доцільного використання цифрових технологій для розв’язання педагогічних завдань. Необхідно, щоб у процесі самоосвіти відбувався розвиток цифрової компетентності.
    Комп’ютерна грамотність включає в себе не тільки виконання певних операцій на комп’ютері чи вправне володіння однією програмою (нехай і дуже необхідною). Сучасний комп’ютерно-грамотний педагог має постійно слідкувати за новітніми інформаційними технологіями, бачити можливості їх упровадження на своїх уроках, створювати умови для їх ефективного застосування.

      Комп'ютерна грамотність (англ. computer literacy) – оволодіння мінімальним набором знань і навичок роботи на персональному комп'ютері. Розглядається нині як вміння таке ж необхідне, як і вміння читати й писати.

Усі інструкції, посилання, рекомендації щодо підвищення цифрової грамотності ви можете знайти тут  (онлайн-дошка Padlet)        

Немає коментарів:

Дописати коментар