У травні були затверджені нові правила українського правопису. Чи подобаються вони нам, чи ні - ми повинні їх дотримуватись. А ви ознайомились уже з новими правилами?
1. Фемінітиви
Утворення жіночих форм іменників, які раніше існували в чоловічому роді, тепер правило, а не просто забаганки феміністок. Нові слова утворюють за допомогою суфіксів -к, -иц(я), -ин(я) та -ес.
Авторка, директорка, міністерка, майстриня, філологиня, членкиня, пілотеса
2. Вживання літери «и» на початку слова
У проекті нового правопису надається перевага літері «і», однак перед приголосними «н» та «р» можливі два варіанти написання. «И» на початку слова вживаємо у деяких власних назвах і словах тюркського походження: ийбе́н, ир, Ич-оба́, Кім Чен Ин.
У художніх текстах допускатиметься заміна і на и в кінці слів під час відмінювання. И вживатимуть на початку деяких вигуків і часток: ич який хитрий, слова икати , икання та похідних від цих слів.
Безкрайності, меншості, свіжості, радості Безкрайности (безкрайності), меншости (меншості), свіжости (свіжості), радости (радості)
3. «Т» замість «ф»
Пропонується кілька варіантів написання слів грецького походження, де зазвичай звук [th] передають літерою «ф». Тепер можна використовувати букву «т» замість «ф».
Катедра і кафедра, мітологія і міфологія, етер і ефір, Атени і Афіни, анатема і анафема
4. Більше «ґ» у словах
Новий правопис пропонує